Technologie / Novinky / Mobily / Webové stránky / Desing / Budoucnost

Skládací mobily - nové možnosti webových stránek

Ali
thumbnail

Určitě většina z vás ví o nových skládacích mobilních telefonech, nebo alespoň, že nás něco takového v budoucnu čeká. Pokud jste o tom ještě neslyšeli, přečtěte si článek zde. Určitě jde o zajímavou technologii na kterou je většina zvědavá, ale jak již název článku vypovídá mohla by nést zajímavé možnosti pro webové stránky, ale ještě si musíme počkat.

 

Na co se připravit?

Budeme se muset připravit na to, že tato zařízení přinesou spoustu nových možností, ale také spoustu nových problémů. Problému jako například různé poměry obrazovek, nutnost připravit se na možnost více obrazovek na mobilním telefonu tzv. více-segmentový display, nebo nutnost myslet na plynulý přechod mezi možnými stavy segmentů a obrazovek a další.

Na blogu Android vývojářů byl článek, že operační systém Android bude pro aplikace nabízet možnost, aby si sami vývojáři vyřešili přepínání mezi obrazovkami.

Webové stránky tuto možnost prozatím neumožňují a tak již začínají diskuze, že by se něco takového mělo přidat i na web.

Základním řešením webových stránek pro tato zařízení je responzivita. Pokud je váš web responsivní, což by určitě měl být, tak by měl být do jisté míry připraven. Pokud Váš web responsivní není tak se nám ozvěte, protože je někde chyba.


Více možností

Vývojáři od Microsoftu se ujali iniciativy a podali návrh, který by mohl vývojářům dát možnost ovládat každý displayový segment zvlášť.

V budoucnu by tedy mohla být možnost, aby vaše webová stránka mohla využívat všechny možnosti těchto zařízení. Například by mohla mít jednu stránku rezervovanou pro hlavní text, a na druhé zobrazit menu nebo postranní panel apod.

Ještě není mnoho informací na toto téma. Ještě se přesně neví jak budou tato zařízení ovládat webové prohlížeče, a jaké funkce budou prohlížeče zvládat.Víme jen, že diskuze již začínají a je možné, že se dočkáme zajímavých výsledků.

Další zajímavé články
Jak vznikl #hashtag? Evoluce webového prostředí, asistenti na webu, nebo umělá inteligence?
Komentáře (0)
Štítky
back to top button