Technologie / Mobily / Budoucnost

Ohebné mobilní telefony - prakticky?

AliUP
thumbnail

Samsung se snaží rozjet další generaci mobilních telefonů, vydáním nového modelu, který se bude moci složit/rozložit. Jedná se o model Samsung Galaxy F, ale málokdo si ho bude moci dovolit. Co tím Samsung zamýšlí?

Ještě se ani jistě neví název zařízení. Hlavními návrhy jsou Galaxy X, Galaxy F nebo i Galaxy Fold. My jej budeme označovat jako Galaxy F.

Galaxy F pravděpodobně nebude dostupný každému. Cena se má údajně pohybovat až přes 40 tisíc korun. Navíc má jít o limitovanou edici, a neví se kolik zařízení hodlá společnost vyrobit, odhadem jich nebude více než 1 milion. Tímto si chce hlavně Samsung pouze zajistit dominanci jako výrobce prvního hromadně prodejného zařízení tohoto typu. Datum vydání se odhaduje do první poloviny roku 2019.


Parametry / Specifikace

Mobilní telefon má běžet na dvou závislých bateriích s celkovou velikostí 6000 mAh. Dále má obsahovat 8Mpx přední kameru a 12Mpx zadní kameru. Samsung slibuje, že díky výkonnému procesoru, kterým u nás pravděpodobně bude Qualcomm Snapdragon 885, bude moci Galaxy F zvládnout i tři aplikace spuštěné zároveň v rozděleném okně. Tato služba se nazývá “multi-active window” a umožňuje uživateli zařízení aktivně využívat celý display bez nutnosti “překlikávat” mezi jednotlivými aplikacemi.

 Vzhled, jaký pro Galaxy F navrhli, obsahuje dva displeje a skládá se jako kniha. Displeje jsou tvořeny AMOLED technologií přičemž menší displej ve složeném tvaru o velikosti 4.6” má rozlišení 840x1960 Druhý displej má při rozložení velikost 7.3” a rozlišení 1536x2152. Samsung dal novému displeji název Infinity Flex Display. Zařízení bude prý možno přehnout až několikaset-tisickrát, bez jakékoliv degradace, ohnutí či jiného poničení displeje.

 Podle návrhů bude zařízení také obsahovat USB-C pro napájení a Jack vstup pro připojení sluchátek. Informace poskytnuté serverem SamMobile.com napovídají tomu, že bude model SM–F900U obsahovat interní úložiště o velikosti 512GB, a tím pádem pravděpodobně nebude slot pro externí microSD.


Google se nové technologie ihned chopil a oznámil, že Android bude nové zařízení, skládací obrazovku a všechny funkce ihned plně podporovat.

 Samsung strhl velkou vlnu a následují ho další společnosti, jako Huawei, LG, Xiaomi, a samozřejmě také Apple a Microsoft. Také se plánuje, že v roce 2022 by již mělo 3% z mobilních zařízení pracovat na principu překládací obrazovky.

 

Nevýhody ohýbacích mobilů

Jak už je známo, žádná technologie se neobejde rizik a nevýhod. Jednou z nevýhod ohybných telefonů je už samotný vizuální dojem telefonu. Displej se samozřejmě nemůže ohýbat v místech, které nejsou pro ohyb určené, a právě v místě ohybu se vytvoří velký přehyb. Už samotný telefon v nesloženém stavu není tenký, a po ohnutí se jeho hloubka zvětší nejen o dvojnásobek, ale i o prostor, který se vytvoří v ohybu. Složení telefonu do kostky, nebo smotání do ruličky tedy zatím nečekejte.

Další zajímavé články
Jak vám může chatbot pomoci ve vašem podnikání? Vývoj chytrých hodinek s hologramem
Komentáře (0)
Štítky
back to top button